Szkolenia nauczycieli
03.07.2013
W ramach wsparcia w projekcie Multimedialne przedszkole - program edukacji przedszkolnej odbywają się szkolenia dla nauczycieli, którzy będą wdrażali program.

Terminy szkoleń:

I grupa 3, 4, 5, 13,14 czerwca 2013r.

II grupa 7,8,10,13,15 czerwca 2013r.

III grupa 21,22 czerwca 2013r. 5, 6,7 lipca 2013r.

IV grupa 23, 27, 28, 29, 30 czerwca 2013r.

Warsztaty dla nauczycieli „Jak uatrakcyjnić zajęcia” odbywają się w formie 5 dniowych ośmiogodzinnych szkoleń w siedzibie PCE w Lubaniu.

Tematyka warsztatów:

• Podstawy obsługi sprzętu multimedialnego.
  • Aktywne metody pracy z małym dzieckiem z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego.
  • Skuteczne stosowanie multimediów w przedszkolu – korzystanie ze scenariuszy                               z aplikacjami multimedialnymi, tworzenie własnych scenariuszy z aplikacjami multimedialnymi przez nauczyciela.
  • Podczas zajęć nauczyciele nabywają niezbędne kompetencje do realizacji innowacyjnego programu.
  • Zajęcia w swoim zakresie obejmują obsługę sprzętu multimedialnego, działania praktyczne  i teoretyczne. Dają możliwość zaznajomienia się z programami, sprzętem i sposobami jego wykorzystania w pracy w przedszkolu.

Nauczyciele oceniają tę formę wsparcia bardzo wysoko. Szkolenie dobrze przygotowuje do pracy z wykorzystaniem multimediów podczas zajęć z dziećmi.