Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Gminnego Przedszkola w Olszynie do Radogoszczy
23.07.2015
W dniu 14.05.2015r. wyjechałyśmy wraz z dziećmi autokarem na wycieczkę do Pracowni Ceramicznej „Chata za wsią” w Radogoszczy.

Na początku wycieczki udaliśmy się z leśniczym na spacer edukacyjny po lesie. Dzieci miały możliwość zobaczyć tamę zbudowaną przez bobry, tablicę obrazującą okresy odkładania się śmieci. Zwiedzaliśmy piękne okolice na łonie natury, oglądaliśmy różne gatunki drzew, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Nasz spacer zakończył się wspólną zabawą zaproponowaną przez leśniczego.

     Następnie udaliśmy się do pracowni ceramicznej w celu lepienia przeróżnych przedmiotów z gliny. Właścicielka serdecznie nas powitała, oprowadziła po pracowni, pokazała sprzęt potrzebny do wytworów z ceramiki /narzędzia, piec do wpalania, formy itp./.

     Przyszedł czas na samodzielne wykonanie przedmiotu z gliny. Pani zademonstrowała sposoby lepienia z gliny i propozycje wytworów. Zabraliśmy się do pracy, lepiliśmy rozmaite przedmioty: biedronki, ślimaki, koty, miseczki, kubeczki i inne. Mieliśmy przy tym dużo frajdy i super zabawę. Po zakończonych pracach przyszedł czas na słodki poczęstunek. Na koniec podziękowaliśmy pani za ciekawe zajęcia, pożegnaliśmy się i odjechaliśmy autokarem do przedszkola.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego