Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolengo w Kościelniku do Radogoszczy
19.07.2015
W ramach realizowanego projektu Multimedialne przedszkole – program edukacji przedszkolnej. Z e- przedszkolakiem izerskim szlakiem, 25 maja przedszkolaki z Kościelnika wyruszyły na wycieczkę do Pracowni Ceramicznej w Radogoszczy.

Na miejscu pani Agnieszka zapoznała nas z dorobkiem kulturowym dawnych pokoleń zamieszkujących  tereny Pogórza Izerskiego. Zwiedziliśmy pracownie oraz dowiedzieliśmy się jakie czynności należy po kolei wykonać, aby stworzyć wyroby z gliny. Swoją wiedzę wykorzystaliśmy w praktyce. Każdy przedszkolak z zapałem przystąpił do działania. Zajęcia z gliną  bardzo nas zainteresowały i zachęciły do działania, Efekty pracy były wspaniałe. Na tacach pojawiły się m.in. piękne filiżanki, patelnie, motyle, ślimaki z całymi rodzinami a nawet wąż. Pani Agnieszka poinformowała nas, ze ostatnim etapem będzie wypalanie wyrobów z gliny w specjalnym piecu.

            Po zajęciach w pracowni przyszedł czas na poczęstunek na świeżym powietrzu, podczas którego towarzyszył nam przemiły rudy kot. Następnie pan leśniczy zaprosił nas na wyprawę w nieznane. Celem były pobliskie lasy. Wędrowaliśmy w ciszy i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy natury.  W pobliskim stawie spotkaliśmy rodzinę kaczek. Kolorowe ważki towarzyszyły nam w czasie wędrówki, a w oddali, w starym lesie rozlegał się stukot  dzięcioła. Pan leśniczy opowiedział nam historie bobrów, które zbudowały tamy na mokradłach, zapoznał z gatunkami zwierząt, które zamieszkują tajemnicze lasy. Wspólnie omówiliśmy zasady zachowania się w lesie, który jest domem zwierząt. Po wyczerpującej wędrówce przyszedł czas na pożegnanie. Wycieczka była wspaniała, wiele się nauczyliśmy i obiecaliśmy sobie, ze jeszcze tu kiedyś wrócimy.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego