Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolengo w Olszynie do Szklarsiej Poręby
21.07.2015
27 kwietnia 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie pod opieką wychowawczyni pani Justyny Jasińskiej, wyruszyły na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Celem wycieczki było uwrażliwienie uczestników na walory własnego regionu, poznanie jego ciekawej historii i kultury.

Pierwszym punktem zwiedzania była Chata Walońska, siedziba Walonów średniowiecznych mistrzów w dziele wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych ( kamieni szlachetnych, ziół). Mali turyści zwiedzanie Chaty zaczęli od sali edukacyjnej, gdzie w otoczeniu skał, minerałów oraz ziół, które można znaleźć w Karkonoszach, wysłuchali legendy o Duchu Gór- Karkonoszu.

                Kolejną atrakcją okazały się Próby Pokory w dybach. Kto okazał się wielką odwagą, mógł zejść do podziemi Chaty. Tam najodważniejsi przeszli Próbę Czterech Żywiołów i zyskali tytuł Czeladnika Walońskiego, otrzymując certyfikat potwierdzenia zdobycia Pierwszego Stopnia Wtajemniczenia Walońskiego.

                Po rytuałach walońskich, e-przedszkolaki wyruszyły łagodnym szlakiem pod Wodospad Szklarka, który był ostatnim celem naszej wyprawy. To był bardzo ciekawy i pełen wrażeń dzień.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego