Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolengo w Platerówce do Szklarskiej Poręby
23.07.2015
Dnia 27 kwietnia br., dzieci z gr. sześciolatków oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im Emilii Plater w Platerówce wraz z swoimi opiekunkami p. Urszulą Galas, p. Izą Jakubczyk, p. Jolą Porębską pojechały na wycieczkę do Szklarskiej Poręby.

Tuż przed „ Zakrętem Śmierci”czekała na nas p. Przewodnik - Maja, w której to towarzystwie wjechaliśmy w najciekawsze zakątki Szklarskiej Poręby. Na początku zwiedziliśmy górskie szlaki, którymi dotarliśmy pieszo do Walońskiej Chaty. Przemierzając szlak, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji na temat kamieni występujących w Szklarskiej Porębie. W Walońskiej Chacie braliśmy udział:

- w spotkaniu w izbie edukacyjnej – Herbarium, wśród pięknych okazów, minerałów oraz ziół leczniczych;

- w prelekcji przyrodniczej z uwzględnieniem wiedzy o kamieniach ozdobnych oraz opowieści o poszukiwaczach skarbów gór – Walończykach;

- w próbie pokory w dybach przed Chatą Walońską;

- w zejściu do kamiennych podziemi Chaty Walońskiej gdzie pod czujnym okiem „Walońskich Wiedźm”, zjedliśmy przypieczoną kiełbaskę przygotowaną przez p. Jolę oraz deser jakim był czekoladowy wafel i pyszny soczek ufundowany przez Organizatora wycieczki. Kolejną atrakcją wycieczki był Wodospad Szklarka, dla dzieci marsz czarnym szlakiem, było to nie lada wyzwanie, ale wszystkie dzielnie dotarły na miejsce i z wielkim zachwytem patrzyły na Wodospad. Na koniec ostatni dziarski przemarsz szlakiem w kierunku parkingu, wesołe spojrzenia w stronę góralskich kramów umocniło nas w przekonaniu, że wycieczka była przednia.

 

Urszula Galas

 

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego