Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolengo w Radogoszczy do "Chaty za wsią"
26.07.2015
W dniu 25.05.2015 roku o godz. 8.50 pojechaliśmy wraz z dziadkiem Staszkiem i Kasią na wycieczkę do ceramiki "Chata za wsią” w Radogoszczy. Dziadek Staszek oraz Kasia przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wycieczki.

 

 

            Pani Agnieszka – właścicielka ceramiki zapoznała nas  z procesem powstawania  jak również  wypalania wyrobów ceramicznych . Następnie dzieci  wraz z opiekunami wykonali  własnoręcznie  wyroby  z gliny takie jak : dzbanuszki , miseczki ,ślimaczki , ptaszki  i wiele innych . Inwencja twórcza i zaangażowanie dzieci   było  ogromne . Wszyscy wspaniale się bawiliśmy patrząc jak  powstają  nasze  wspaniale wyroby .  Wyroby zostały podpisane , sfotografowane i w dalszym procesie  technologicznym wypalone w specjalnym piecu .

             Pan leśniczy zapoznał nas z zasadami obowiązującymi  w lesie , pokazał  nam poroże jelenia , kły dzika , pióra orła bielika i sokoła . Następnie  zaprosił nas na wspólny spacer do lasu .

Po drodze obserwowaliśmy i podziwialiśmy piękno przyrody , bogatą roślinność , drzewa , krzewy . Słuchaliśmy odgłosów ptaków ,słowików , wilgi innych gatunków . Widzieliśmy ślady dzikich zwierząt : sarny i dzików . Ale największe wrażenie na wszystkich zrobił widok tamy , którą zbudowały bobry  . Niestety ich samych nie udało się nam zobaczyć , gdyż wychodzą one ze swoich kryjówek wieczorem  lub wczesnym rankiem . Wspólnie z Panem  leśniczym bawiliśmy się w tropicieli  i obserwatorów  przyrody.

Wycieczka dobiegła końca. Podziękowaliśmy Pan Agnieszce i Panu leśniczemu za  wspaniałą przygodę. Po powrocie do przedszkola radości nie było końca. Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i przeżyciami.

 

 

 

 

 


Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego