Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolengo w Radostowie Średnim do Ośrodka Agroturystycznego Grapa
19.07.2015
W dniu 11.05.2015r. przedszkolaki z grupy Krasnoludki 5/6 latki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radostowie Średnim w ramach udziału w Projekcie Multimedialne Przedszkole wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Parafialnego GRAPA położonego w miejscowości Nowe Łąki/ gmina Pielgrzymka.

Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały pani Anna Lewandowska- wychowawca, kierownik wycieczki oraz opiekunowie pani Żaneta Krupska- wychowawca 3-4 latków, pani Anna Łaniocha i pani Agnieszka Wanacka przedstawicielki Rady Rodziców. Przewodnikiem wycieczki był pan Leszek Koprowski, który podczas podróży autokarem opowiadała dzieciom bardzo ciekawe baśnie i legendy o Pogórzu Izerskim. Wiele radości przyniosły upominki od Przewodnika, każde dziecko mogło sobie wybrać na pamiątkę kolorowy kamień, dar ziemi Pogórza Izerskiego.

             Po przyjeździe na miejsce oczom przedszkolaków ukazał się prawdziwy „Raj na ziemi”, czyli położony nieopodal zamku Grodziec niezwykły Ośrodek Grapa. Przedszkolaki z entuzjazmem ruszyły na spotkanie z przyrodą. Dzieci obserwowały, głaskały i karmiły oswojone zwierzęta takie jak daniele, zające, lamy, strusie, kucyki, pawie i wiele innych. Taki kontakt z przyrodą to niezwykłe doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. W Ośrodku Grapa znajduje się, także wspaniały i bezpieczny park linowy dla dzieci, w którym przedszkolaki do woli mogły spełniać swoje dziecięce marzenia. Każde dziecko z wielką radością pokonywało ten kolorowy tor przeszkód. Następnie zostaliśmy zaproszeni pod drewnianą wiatę, gdzie czekały na nas smakołyki, dla każdego dziecka, napój oraz czekoladowy wafelek.  

             Ośrodek Grapa to niezwykłe miejsce na ziemi, to wspaniała przygoda, niezapomnianie wrażenia i kontakt z przyrodą dający możliwość obserwacji wolno żyjących zwierząt.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego