Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolengo w Siekierczynie do Ośrodka Agroturystycznego Grapa
19.07.2015
Dnia 18 maja 2015 roku, Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu, w ramach projektu Multimedialne przedszkole- program edukacji przedszkolnej, zorganizowało wycieczkę dzieciom z oddziału przedszkolnego w Siekierczynie do Grapy- ośrodka agroturystycznego w Nowych Łąkach.

W czasie podróży przewodnik przekazał dzieciom wiele ciekawych informacji o Pogórzu Izerskim, a w czasie oczekiwania na autobus zabawiał dzieci zabawami i nowymi opowiastkami.

Na miejscu czekała na nas opiekunka i przewodniczka ośrodka, powitaliśmy się serdecznie i nasze pociechy wyruszyły zwiedzać ośrodek. Dzieci zobaczyły zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku i mogły z bliska przyjrzeć się przyrodzie. Każdy osobiście mógł nakarmić osiołka, strusia, lamę czy daniele. Odważnych nie brakowało.

Zielona, spokojna przestrzeń, to miejsce, w  którym odnaleźliśmy spokój i  wewnętrzną równowagę. Po łące biegały radosne dzieci, ścieżkami dumnie przechadzały się pawie, a między nimi kicały króliki, w lesie leniwiły się daniele, a zza krzaka wyszły oswojone owce… To nie opis raju, ani początek bajki. To słów kilka o Ranczu Grapa.   Grapa to miejsce, w którym wszystko, co żywe czuje się dobrze.

Kolejną atrakcją był park linowy, w którym dzieci mogły całkiem bezpiecznie szaleć na kilkunastu przeszkodach.

Był również czas na zabawę i poczęstunek na świeżym powietrzu.

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła przedszkolakom podczas wielu zabaw, a wspaniałe otoczenie lasu zachęcało do spaceru, obserwowania przyrody i słuchania śpiewu ptaków. Z wycieczki dzieci wróciły zadowolone, radosne i z dużym zapasem świeżego powietrza, bo wiedziały, że z niecierpliwością czekają na nich rodzice.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego