Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Świeradowie-Zdroju do Szklarsiej Poręby
19.07.2015
Dnia 27 kwietnia 2015 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2, im. Jana Pawła II w Świeradowie –Zdroju, w ramach udziału w unijnym projekcie „Multimedialne Przedszkole – program edukacji przedszkolnej”, pojechały na wycieczkę do Szklarskiej Poręby, do Leśnej Huty gdzie miały niecodzienną okazję zobaczyć w jaki sposób produkuje się wyroby ze szkła.

            Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania turystyką, najbliższym regionem oraz zapoznanie się z historią hutnictwa szkła, z którym ściśle związana jest Szklarska Poręba.

Na miejscu przywitał nas pan Henryk Łubkowski, który prowadzi hutę. W przystępny sposób opowiedział nam  i równocześnie zaprezentował w jaki sposób wytapia się szkło. Byliśmy świadkami jak z gorącej masy powstaje przepiękny szklany łabędź, słonik oraz kwiatek. Na zewnątrz podziwialiśmy inne wyroby, które zdobiły mały ogródek i drzewo – a mianowicie szklane grzybki, kwiatki, ptaszki, a także owoce – jabłka i gruszki.

Następnie udaliśmy się na spacer szlakiem turystycznym , który prowadził najpierw obok Starej Chaty Walońskiej, następnie przez las, oraz wzdłuż malowniczego nurtu górskiej rzeki, aż do Wodospadu Szklarka. Przejście tym szlakiem przetestowało nasze możliwości. Sprawdziliśmy się jako wytrwali piechurzy – nikogo nie rozbolały nogi, choć trasa nie była ani łatwa, ani krótka. W drodze powrotnej, z Zakrętu Śmierci, podziwialiśmy piękno Karkonoszy. Wycieczka była bardzo udana.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego