Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu do Kliczkowa
23.07.2015
29 kwietnia 2015 r. grupy starsze z naszego przedszkola razem z dziadkiem Stasiem i Kasią pojechały na wycieczkę do Zamku Kliczków.

Wizyta w zamku to dla każdego przedszkolaka wielka przygoda. Dzieci już od samego początku były zachwycone urodą zamku i z uwagą wsłuchiwały się w słowa Pani przewodnik, która przebrana była w strój damy dworu i przywitała nas na pięknym dziedzińcu. Starszaki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zwiedzaniu przepięknych wnętrz zamku. Z ogromnym zaciekawieniem zadzierały głowy w górę i oglądały bogato zdobione oraz wyposażone sale m.in. balową, kominkową, teatralną. Uważnie słuchały, ale również odpowiadały na pytania. Wielką frajdą dla dzieci były także zabawy swobodne w sali balowej, gdzie mogły wykazać się wielką spontanicznością ruchową.

Kto odwiedzi Zamek w Kliczkowie, nie będzie miał wątpliwości, że kolejni właściciele spędzali dużo czasu na polowaniach w Borach Dolnośląskich. Nasi mali turyści mogli także oglądać trofea myśliwskie, które zdobią korytarze, sale, dawne stajnie.

Duże wrażenie wywarły także na dzieciach zamkowe piwnice, gdzie dawniej prawdopodobnie mieszkał smok. Pani przewodnik opowiedziała nam również  legendę o duchu setnika.

Zwiedzając zamek, dowiedzieliśmy się także, że obok zamku przepływa nasza rzeka Kwisa, a za zamkiem znajduje się  cmentarz dla ulubionych koni właścicieli Kliczkowa.

         Wycieczka do Zamku Kliczków dla naszych przedszkolaków była z pewnością piękną lekcją historii.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego