Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu do Rudzicy
23.07.2015
11 maja 2015 r. dzieci z grupy III i IV z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu, wybrały się na wycieczkę autokarową do Radogoszczy do pracowni ceramicznej "Chata za wsią”.

Przywitała nas pani Agnieszka, która na lepieniu gliny zna się znakomicie. Najpierw zapoznaliśmy się z techniką lepienia z tego materiału, a potem przystąpiliśmy do dzieła. Nasze paluszki były jak ,, różdżka u wróżki”, czary mary, hokus pokus i po chwili  dzbanuszek stał przy naszym boku. Teraz musimy zaczekać, aż nasze prace do nas trafią, bo praca z gliną to nie tylko nadanie jej odpowiedniego kształtu, trzeba ją jeszcze wysuszyć i wypalić w bardzo wysokiej temperaturze.

      Po bardzo twórczych zajęciach mieliśmy czas na zabawę na pobliskiej łące, na zjedzenie pysznych bułek i słodkości, a także na zabawę z panem leśniczym oraz z kotami właścicieli.

     Kolejnym punktem naszej wycieczki było spotkanie z panem leśniczym i wyprawa do lasu. Dzięki bardzo ciekawej lekcji przyrody dowiedzieliśmy się jakie dary kryje w sobie las, czym zajmują się leśnicy. Wiemy także, że samce zwierzyny płowej mają poroże, a każde zwierzę zostawia inne odciski swoich łap, czyli tropy. Oglądaliśmy również, szkody jakie robią bobry. Bardzo ważną sprawą na którą zwrócił uwagę pan leśniczy, jest także dbanie o czystość w lesie. Pokazał on nam ciekawą tablicę dydaktyczną ukazującą ile czasu potrzeba na degradację różnych śmieci pozostawionych w lesie .

    Wycieczka taka, pełna wrażeń na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego przedszkolaka.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego