Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu do Szklarskiej Poręby
23.07.2015
Dnia 4 maja grupa IV z PM nr 3 w Lubaniu, razem ze swoja panią Marzeną Kuczyńską, wybrała się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby.

Wyjazd zorganizowany został w ramach realizacji programu ,,Multimedialne przedszkole. Z e- przedszkolakiem Izerskim szlakiem”. Głównym celem wycieczki była wizyta w Leśnej Hucie oraz spacer po Karkonoskim Parku Narodowym uwieńczony podziwianiem wodospadu ,,Szklarki”. Założone cele  udało  się multimedialnym przedszkolakom w pełni  zrealizować.

Wspólnie z dziadkiem Stasiem i wnuczką Kasią dzieci poznały wielowiekową tradycje hutnictwa  w Szklarskiej Porębie. Zobaczyły, jak krok po kroku wygląda powstawanie szkła barwionego i wytop z nich przeróżnych form szklanych. Zachwytom nie było końca, a  mistrz, pan Henryk Łubkowski, spełniał życzenia ciekawskich przedszkolaków. Na ich oczach powstawały kotki, słonie, ślimaczki, koniki, kwiatki i inne wymyślane przez dzieci cuda. Wspaniałą przygodą była także wędrówka po Karkonoskim Parku Narodowym i oglądanie wodospadu. Niektóre przedszkolaki widziały go po raz pierwszy, a z pewnością nikt do tej pory nie słyszał legendy o córce szklarza – Szklarce, która opowiedział dzieciom pan przewodnik z dziadkiem Stasiem. Wszystko udokumentowaliśmy naszym projektowym aparatem i długo jeszcze będziemy wspominać.

 

 

                                                                                                     Marzena Kuczyńska

 

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego