Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubaniu do Łomnicy
19.07.2015
18 maja 2015 r. grupa dzieci czteroletnich z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubaniu wyruszyła na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego „Kozia Łąka” w Łomnicy.

Po przybyciu na miejsce wszystkich zachwycił otaczający, przepiękny widok Karkonoszy wraz z najwyższym szczytem Śnieżką.

Gospodyni zagrody powitała wszystkie dzieci i zaprosiła do zabawy z kozami. Przedszkolaki z zachwytem obserwowały małe i dorosłe kozy, miały okazję samodzielnie je karmić i głaskać. Nie zabrakło emocji gdy ciekawskie czworonogi skubały pyszczkami ubrania dzieci. Ogromną radość sprawiła maluchom zabawa i harce na przepięknej wiosennej łące. Wspólnie szukaliśmy znanych gatunków roślin, obserwowaliśmy mieszkańców ekosystemu.

 

Nie zabrakło degustacji kozich serów oraz świeżego mleka. Na koniec przedszkolaki miały możliwość wyrażenia swoich przeżyć i obserwacji w pracy plastycznej. Na ścianach drewnianej chaty pojawiły się przepiękne obrazki z górskimi krajobrazami oraz kozie portrety. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z pewnością wpłynęła na rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego