Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubaniu do Radogoszczy
19.07.2015
Dnia 04.05.2015 r. grupa dzieci 4-letnich wraz ze swoją wychowawczynią Beatą Żółtańską pojechały na wycieczkę do Radogoszczy. Plan dnia obejmował spacer po lesie oraz udział w warsztatach ceramicznych.

Podczas wyprawy do lasu pod czujnym okiem leśniczego dzieci miały okazję bezpośredniej obserwacji otaczającej przyrody. Odkrywały tropy zwierząt, wsłuchiwały się w śpiew ptaków i uczyły się rozpoznawać gatunki, takie jak: wilga, szczygieł, zięba. Niewątpliwie dużo emocji wywołała obserwacja przebiegających przez las saren. Dzieci miały też szansę poznać nieco świat ekologii. Dzięki zbudowanej w lesie tablicy edukacyjnej dowiedziały się, ile lat trwa rozłożenie się skórki banana, plastikowej torby czy szklanej butelki.

Kolejną częścią wycieczki była zabawa z ciekawym materiałem plastycznym- gliną. Pani Agnieszka szczegółowo poinstruowała dzieci, jak z niepozornej masy można wyczarować myszkę, ślimaka czy też miseczki i kubeczki. Przedszkolaki  z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Małe rączki wałkowały, robiły kulki, uszka, ogonki, czego efektem były piękne, gliniane dzieła. Po zakończeniu wszyscy odstawili na półki swoje wyroby, które czekać będą na wypalenie w piecu.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz wesołych zabaw i harców na przepięknej, leśnej polanie. Po dniu pełnym emocji i pozytywnych wrażeń, dzieci wróciły do przedszkola.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego