Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Przedszkola w Zarębie
21.05.2014
W dniu 05.05.2014 odbyła się wycieczka krajoznawczo-turystyczna starszaków (grupa „Zuchy”) z Przedszkola w Zarębie do Leśnej realizowana w ramach projektu Multimedialne przedszkole.

Wyjechaliśmy z Zaręby o godzinie 9.45, jechaliśmy autobusem z grupą Starszaków z Pisarzowic. Po wyjściu z autobusu zaczęliśmy zwiedzać dziedziniec. Uwagę dzieci przykuły armaty (szczególnie chłopców) oraz fontanny, na tle zamku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Następnie przystąpiliśmy do zwiedzania zamku. Zamek zwiedzaliśmy z przewodnikiem, dzięki któremu dzieci miały okazję posłuchać barwnych opowieści o dawnych czasach związanych z zamkiem. Pierwszą salą, którą zwiedzaliśmy była sala rycerska, następnie przeszliśmy do zbrojowni, gdzie dzieci miały okazję oglądać zbroje rycerskie i posłuchać jak wyglądało kiedyś życie na zamku. Ze zbrojowni dzieci małymi grupkami schodziły oglądać miejsce, w którym kiedyś był skarbiec.  Ze zbrojowni tajemnym przejściem przeszliśmy do biblioteki, w której było jeszcze jedno takie przejście. Następnym miejscem była sypialnia, gdzie dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowieści o zapadni... Z sypialni mogliśmy obejrzeć się ze wszystkich stron w sali lustrzanej. To było ostatnie miejsce, które mogliśmy obejrzeć w zamku. Niektórych miejsc  nie mogliśmy zwiedzić, ponieważ w tym dniu w zamku był kręcony film i niektóre miejsca były wyłączone ze zwiedzania. Po wyjściu z zamku udaliśmy się do autokaru w drogę powrotną. W przedszkolu byliśmy o godzinie 12.30, gdzie dzieci dostały poczęstunek (batonik i soczek).

 

 

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego