Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z Przedszkola w Zarębie do Łomnicy
22.07.2015
W dniu 30.04.2015 odbyła się wycieczka krajoznawcza do Gospodarstwa Ekologicznego Kozia Łąka w Łomnicy realizowana w ramach projektu Multimedialne Przedszkole. Celem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa.

Wyjechaliśmy z Zaręby o godzinie 9.00, Podróż autobusem trwała około 1.30 min . Zaraz po wyjściu z autokaru powitali nas gospodarze gospodarstwa wraz z przesympatyczną kozą. Zanim udaliśmy się na poczęstunek zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć an tle malowniczego górskiego krajobrazu. Po poczęstunku (dzieci otrzymały napój i batonik) nastąpiło zwiedzanie gospodarstwa,  następnie dzieci dowiedziały się czym karmione są kozy w gospodarstwie oraz miały okazję samodzielnego karmienia kóz chlebem, gdy już zabrakło chleba dzieci zrywały dla kóz kwiaty mniszka lekarskiego. W przerwie dzieci oglądały film edukacyjny o wyrobie sera z koziego mleka oraz  mogły spróbować jak ono smakuje. Był też czas na rysowanie bądź malowanie portretów kóz Był czas na swobodne zabawy na świeżym powietrzu oraz na wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Około godz. 12.15 udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci zwiedziły gospodarstwo oraz poznały jak ono funkcjonuje.

 

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego