Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z oddziału Przedszkolnego SP nr 1 w Olszynie
12.06.2014
Dnia 05.05.2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie pojechały do Radogoszczy, gdzie wzięły udział w warsztatach ceramicznych.

Garncarstwo jest niezwykle wdzięcznym rzemiosłem, a dzieci miały okazję zgłębić jego tajniki. Na miejscu poznały różnego rodzaju glinę oraz jej właściwości. Uczyły się technik lepienia i zdobienia. Praca z materiałem, jakim jest glina, pochłonęła ich bezgranicznie. W skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem tworzyły naczynia, zwierzątka, a nawet biżuterię! Wizytę w „Chacie za wsią” uświetniło również spotkanie z panem leśnikiem, który zabrał przedszkolaki na spacer do lasu. W ciekawy sposób opowiadał o tajemnicach przyrody leśnej i o mieszkańcach lasu. Sprawdził  także wiedzę uczestników na temat właściwego zachowania się w lesie. Jak się okazało, grupa doskonale wie, co robić, aby las był domem dla roślin, ptaków i zwierząt,  a także miejscem wypoczynku ludzi.

Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci dzieci. Może dzięki niej któryś z przedszkolaków odkryje w sobie pasję artysty lepiącego w glinie lub obudzi miłośnika przyrody?

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego