Herb PCE Lubań
Polecamy
Herb PCE Lubań
Aktualności
Wycieczka dzieci z oddziału Przedszkolnego w Radogoszczy
28.05.2014
9 maja wraz z "zielonym gaikiem” wyruszyliśmy na kolejną przedszkolną wycieczkę realizując projekt Multimedialne Przedszkole.

Plecaki spakowane , buzie uśmiechnięte i piękna majowa pogoda dodały uroku naszym wędrówką. Tym razem podziwialiśmy uroki Świeradowa. Tak naprawdę wycieczka rozpoczęła się już w Radogoszczy gdzie powitał nas pan przewodnik i od momentu kiedy dzieci zajęły miejsca w autokarze umilał nam czas podróży przeciekawymi opowieściami przybliżając historię i legendy mijanych po drodze zabytków.

W Świeradowie bardzo serdecznie przywitała dzieci pani leśnik zapraszając do Chaty Drwala . Tam dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego dowiadując się jak powstaje las i jak o niego dbać. Atrakcją dnia był spacer po ogrodzie edukacyjnym , który pozwolił na obcowanie z namiastką dzikiej przyrody typowej dla Gór Izerskich . Dzięki ciekawym opowieściom pana przewodnika dzieci poznały legendę o świeradowskiej żabce oraz dowiedziały się o właściwościach występujących tam wód  leczniczych. Z zaciekawieniem oglądali i podziwiali, zabytkowy Dom Zdrojowy. Dzieci wystąpiły też na scenie domu zdrojowego śpiewając piosenkę pt.,, Zielonym gaikiem”, otrzymując duże brawa od spędzających tam czas turystów. Uwieńczeniem wycieczki był odpoczynek przy fontannie ze słynnymi żabkami świeradowskimi.

 

 

 

Kapitał Ludzki Unia Europejska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego